721T2771.jpg

random image default10

In heel 2017 en 2018 staan er aantrekkelijke activiteiten voor de Vrienden op de agenda, zowel in als buiten het museum. Hieronder vindt u een overzicht.

Jaarvergadering/ Vriendendag 2018

Om vast te noteren in uw agenda: de Jaarvergadering van de Vrienden vindt plaats op zaterdag 17 maart. Volgens traditie gevolgd door een programma met aantrekkelijke presentaties over wat er in het museum gebeurt en gaat gebeuren. En natuurlijk is er ook volop ruimte om elkaar te ontmoeten. Over de aanmelding en het programma komt nadere informatie. 

Valkhof Kunstcafé 2018

Het Valkhof Kunstcafé is een initiatief van de Vrienden van Museum Het Valkhof, samen met het museum. Het is een sprankelend podium voor wat leeft in de kunstwereld, in en buiten Nijmegen.  In het onderdeel ' Uit het Hart' krijgen kunstenaars krijgen één minuut per persoon om te vertellen wat hen bezig houdt. Aanmelding hiervoor is gewenst via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Het Valkhof Kunstcafé is een initiatief van de Vrienden van Museum Het Valkhof, samen met het museum. Kunstliefhebbers, nieuwsgierigen en kunstenaars zijn van harte welkom. De presentatie is in handen van Babette Degraeve, kunstenaar en bestuurslid van de Vrienden van Museum Het Valkhof.

Het volgende Valkhof Kunstcafé vindt plaats op vrijdag 2 maart 2018. De andere data zijn vrijdag 15 juni en vrijdag 5 oktober 2018. Aanvang 17.00 uur, einde 19.00, inloop vanaf 16.45 uur. Toegang gratis voor iedereen. Neem gerust uw familieleden, buren, vrienden of kennissen mee!

Wie op de hoogte wil blijven van het Valkhof Kunstcafé, kan zich aanmelden voor de nieuwsbrief via www.museumhetvalkhof.nl

Sprekers tijdens het Valkhof Kunstcafé 2017

Wilt u meer weten over de sprekers tijdens het Valkhof Kunstcafé? Hieronder vindt u hun gegevens.

17 februari 2017: Wesley Nieuwenhuizen: www.youtube.com/watch?v=jizuKIleeAE, Krien Clevis: www.krienclevis.com

Peter Otto: www.peterotto.nl, Frouke Arns: www.froukearns.nl,

‘Uit het hart’-sprekers: Lucy Besson: www.lucybesson.com, Chris de Geus: www.chrisdegeus.com, Casper ter Heerdt: www.casperterheerdt.wordpress.com

Gonny Beljaars: www.gonnybeljaars.nl, Daniëlle Papenborg: www.daniellepapenborg.blogspot.nl/ www.whitesuitprojections.wordpress.com

 2 juni 2017: Jac Splinter: www.jac.splinter.nl, Merel Holleboom: www.merelholleboom.nl, Kamagurka: www.kamagurka.com

'Uit het hart'-sprekers: Marco Overkamp: www.directieoverkamp.nl, Paul van Ernich: www.paulvanernich.com, Gonda van der Zwaag: www.gondavanderzwaag.nl; Marlieke Overmeer: www.marliekeovermeer.nl, Casper ter Heerdt: www.casperterheerdt.nl

Object uit het depot: Louis Swinkels, www.museumhetvalkhof.nl, gedicht: Amal Karam, linkedin.com/in/amal-karam-69559a6

 1 september 2017:

Hoofdspreker: Caro Verbeek, www.caroverbeek.nl  

De Link: Simone Albers, www.simonealbers.com/ www.derdewal.nl, Katerien ter Meulen van Fabrikaat, www.stichtingfabrikaat.nl

Uit Het Hart: Marcel Blom, www.marcelblom.nl, Ingrid Oostendorp, www.kunstindekazerne.nl/ingrid-oostendorp,Judith Walboomers, www.judithwalboomers.nl, Casper Louppen, www.museumparkorientalis.nl, Marjoke van de Plassche, www.marjokevandeplassche.nl, Marie-Louise Fransen, www.marielouisefransen.nl

Uit het depot: Marja Begheyn-Huisman, www.museumhetvalkhof.nl

Gedicht: Amal Karam, www.nieuws.nijmegenonline.nl/amal-karam-stadsdichter-nijmegen / linkedin.com/in/amal-karam-69559a6l

 4 november 2017:

Hoofdgast:  Wieteke van Zeil (www.wietekevanzeil.nl)

De Link: Andreas Hetfeld (www.hetfeld.nl)

Het Podium: De Houtwerf: Laurien Renckens (www.laurienrenckens.nl) en Uwe Poth (www.uwepoth.com)  

Uit het Hart: Willem van Lieshout (stichtingweesgoed.nl); Marcel Blom (www.marcelblom.nl); Marina Maas (www.marinamaas.nl); Lisanne Boomkamp (www.wintertuinfestival.nl); Thea van de Heuvel (www.th-fotografie.nl); Marianna Bakker www.greencapitalchallenges.nl/tap-art 

Object uit het depot: Marja Begheijn-Huismans (www.museumhetvalkhof.nl)

Het gedicht: Frouke Arns (www.froukearns.nl)

 

Overige activiteiten

 

Excursies

Ook in 2017 zullen de Vrienden worden uitgenodigd voor diverse dagexcursies naar musea/ tentoonstellingen in Nederland.

Hieronder enkele impressies van voorbije uitjes.

Exclusieve Maelwael-preview in Rijksmuseum: donderdag 5 oktober  

Met een volle touringcar gingen zo'n 60 Vrienden op donderdag 5 oktober naar Amsterdam, op uitnodiging van het Rijksmuseum. Ze genoten hier van een exclusieve voorbezichtiging van de nieuwe tentoonstelling rond Johan Maelwael: de eerste Nederlandse schilder. Zo’n 50 adembenemende middeleeuwse schatten wist het Rijksmuseum bijeen te brengen, o.a. in samenwerking met het Musée de Louvre. De expositie opende op vrijdag 6 oktober voor het algemene publiek. Kijk ook op www.rijksmuseum.nl voor meer informatie over de tentoonstelling.

Vriendenreis naar Dijon (Frankrijk): 17 - 22 september 2017

Dit jaar reisden de Vrienden naar Bourgondië. Ze verbleven in Dijon, en bezochten beroemde bezienswaardigheden, zoals ide graven van de hertogen in het Musée des Beaux Arts, gevestigd in het hertogelijk paleis, en de recent gerestaureeerde Mosesput. En natuurlijk waren er weer een aantal excursies in de omgeving. Zo traden we in het voetspoor van Julius Caesar en bezoeken Alesia/Alise-Sainte-Reine, het beroemdste strijdtoneel uit de Gallische Oorlog (58-50 v. Chr). In Autun, dat ook op het programma stond, getuigen nog vele resten van gebouwen van het Romeinse Augustodunum, net als de collecties van het Musée Rolin. De middeleeuwen kregen volop aandacht tijdens een bezoek aan Cluny, waar in de middeleeuwen het meest majestueuze abdijcomplex van de christelijke wereld stond. Men bezocht daar ook de romaanse basiliek Ste-Marie-Madeleine. Een uitgebreider reisverslag volgt nog.